شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فرق نیرو و انرژی
04-12-2012, 05:52 AM
ارسال: #1
فرق نیرو و انرژی
با سلام و سال نو همگی مبارکHeart
کسی میتونه به بیان ساده توضیح بده فرق نیرو و انرژی چیه؟Huh
مشاهده وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
04-24-2012, 09:40 PM (آخرین ویرایش در این ارسال: 04-24-2012 10:01 PM، توسط karimian.)
ارسال: #2
RE: فرق نیرو و انرژی
سلام من یه جواب تو وبلاگ کلاس فیزیک به آدرس زیر پیدا کردم حالا اگر کسی جواب بهتری داره بنویسه من خودم که در جواب دانش آموزان جواب پایینو میدم که رنگیش می کنم.
اینهم ادرسش: http://physics1214.persianblog.ir/post/36
ولی برام عجیبه اینهمه این سوالو دیدن ولی کسی تا حالا جواب نداده. بنظرم ما ایرانیها بر عکس ادعامون خیلی بی حالیم. حتی حال نداریم نظر خودمونو بنویسیم.
نيرو و انرژی تقريبا مثل ماجرای اين که اول مرغ بود يا تخم مرغ می مونه! هر جسمی که انرژی داشته باشه چه از نوع پتانسيل چه از نوع جنبشی قابليت اين رو داره وقتی خورد به يک چيزی به اون نيرو وارد کنه باعث حرکت اون جسم بشه و درواقع اين نيرو وارد کردن در حين ضربه خوردن باعث می شه مقداری از انرژی خودشو به جسم ساکن بده! به زبون ساده بايد اين طوری گفت اگه يه جسمی انرژی داشت قابليت اينو داره که به يه جسم نيرو وارد کنه ولی اين نيرو کی به يک جسم ديگر اعمال(وارد) ميشه زمانی که جسمی که انرژی داره به يه جسم بدون انرژی برخورد کنه! دست ما که انرژی داره به يه ميز برخورد می کنه پس دست ما
قابليت اينو داره که به ميز نيرو وارد کنه و در صورت امکان اونو حرکت بده!"
اما به نظر خودم که معمولا به بچه ها میگم اینه که بهتره قبول کنیم که اول نیرو بوده که تونسته کار انجام بده. ضمنا بعضی چیزارو ما می تونیم بفهمیم چیه ولی نمی تونیم توضیح بدیم. یکیش همین فرق نیرو و انرژیه!
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس شده توسط فاطمه محسني
04-26-2012, 05:41 PM
ارسال: #3
نیرو برهم کنش بین دوجسم است.یعنی یک جسم به خودش نیرو وارد نمی کند.اما انرزی توانایی انجام کار یا وارد کردن نیرو است.
10-02-2016, 05:25 AM
ارسال: #4
[quote='karimian' pid='9' dateline='1335267604']
سلام من یه جواب تو وبلاگ کلاس فیزیک به آدرس زیر پیدا کردم حالا اگر کسی جواب بهتری داره بنویسه من خودم که در جواب دانش آموزان جواب پایینو میدم که رنگیش می کنم.
اینهم ادرسش: http://physics1214.persianblog.ir/post/36
ولی برام عجیبه اینهمه این سوالو دیدن ولی کسی تا حالا جواب نداده. بنظرم ما ایرانیها بر عکس ادعامون خیلی بی حالیم. حتی حال نداریم نظر خودمونو بنویسیم.
نيرو و انرژی تقريبا مثل ماجرای اين که اول مرغ بود يا تخم مرغ می مونه! هر جسمی که انرژی داشته باشه چه از نوع پتانسيل چه از نوع جنبشی قابليت اين رو داره وقتی خورد به يک چيزی به اون نيرو وارد کنه باعث حرکت اون جسم بشه و درواقع اين نيرو وارد کردن در حين ضربه خوردن باعث می شه مقداری از انرژی خودشو به جسم ساکن بده! به زبون ساده بايد اين طوری گفت اگه يه جسمی انرژی داشت قابليت اينو داره که به يه جسم نيرو وارد کنه ولی اين نيرو کی به يک جسم ديگر اعمال(وارد) ميشه زمانی که جسمی که انرژی داره به يه جسم بدون انرژی برخورد کنه! دست ما که انرژی داره به يه ميز برخورد می کنه پس دست ما
قابليت اينو داره که به ميز نيرو وارد کنه و در صورت امکان اونو حرکت بده!"
اما به نظر خودم که معمولا به بچه ها میگم اینه که بهتره قبول کنیم که اول نیرو بوده که تونسته کار انجام بده. ضمنا بعضی چیزارو ما می تونیم بفهمیم چیه ولی نمی تونیم توضیح بدیم. یکیش همین فرق نیرو و انرژیه!

[/quoteسلام......اینکه حتما انرژی باعـث اعمال نیرو به جسم میشه وباعث حرکت چندان درست نیست چون نور هنگام برخورد به سلول های خورشیدی چه نیروی وارد میکنه و چطور باعث حرکت سلول خورشیدی میشه
05-07-2017, 07:12 PM
ارسال: #5
Communication to Valgus Pro from partners www.guod.me
Hi! My engagement is here unusual products in all languages: Albanian, Armenian, Azerbaijani, Bulgarian, Chinese (Simplified), Croatian, Czech, Danish, Dutch, Estonian, Finnish, French, Georgian, German, Greek, Hindi, Hungarian, Indonesian, Irish, Italian, Javanese, Kazakh, Kyrgyz, Latvian, Lithuanian, Luxembourgish, Macedonian, Malay, Norwegian, Polish, Portuguese, Romanian, Russian, Slovak, Slovenian, Spanish, Swedish, Tajik, Tamil, Thai, Turkish, Ukrainian, Uzbek, Vietnamese and other!

And all Offers: El Macho, Macho Retainer, Bust Immensity, Erogan, Fito Coat, Collamask , Menacing Mask, Fitobalt, Alcobarrier, Valgus Pro, Varicobooster, Plaits Megaspray, Talent Cuddle, Electricity Saving Surround, Hondrocream, Green Cofee, RevoMuscle, Maxi Bulk, Titan Gel, Bactefort, Intoxic (Detoxic), Chocolate Slim, Bracelet Byanshi, Hammer Of Thor, Rang Jued, Giai Doc Gan.

Alternative make available: http://guod.me/ka/bactefort-parazitebis-...ileba.html

Look over and criticism! Good daylight!

P.S. This project http://www.guod.me is the great creativity of the gloomy genius of the forests of Germany!!!
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان